preloader

Dijital Pazarlamanın Popüler Stratejisi: Sosyal Medya Yönetimi

Doğru kurgulanmış sosyal medya pazarlama stratejileri ile markanızın bilinirliğini, etkileşimini ve satış hacmini artırın!

Şimdi Başla

Organiclick ile Büyüyen Markalar

Sosyal Medya Yönetimi

Hedeflerinize Sosyal Medya İle Ulaşın!

Sosyal medya, dijital dünyaya adaptasyonumuzun günden güne artmasıyla birlikte, markaların kullanıcılara rahatlıkla ulaşabildiği ve kullanıcılarla çok yönlü etkileşim sağlayabildiği oldukça geniş global bir pazar haline geldi. Sosyal medya, geleneksel pazarlama stratejilerine kıyasla daha düşük maliyetli bir pazarlama ve daha kısa sürede sonuç alınabilen bir pazarlama aracı olduğundan pazarlama trendlerinde dengeleri değiştirdi. Pazar ağını genişletmeyi, marka bilinirliğini artırmayı, satış hacmini büyütmeyi ve geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyen markalar; doğru bir sosyal medya yönetim anlayışıyla hedeflemiş olduğu noktaya çok daha kısa sürede ulaşabilmektedir.

Marka kimliği ve hedefleriyle örtüşen ve doğru kurgulanmış sosyal medya yönetim anlayışı, sosyal medya kanallarından gerekli verimin elde edilmesinde kritik bir rol oynamaktadır. Facebook, Twitter, YouTube, Instagram ve Pinterest gibi sosyal medya uygulamalarının doğru yönetilmesi; markanızın hedef kitleye doğru erişimi, hedef kitle ile marka arasında bağlılık yaratılması ve markanızın büyüme hızının artması için son derece önemlidir.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetiminin Avantajları

Sosyal medya yönetiminin avantajlarını şöyle özetleyebiliriz:

 • Kısa zamanda geniş kitlelere ulaşabilme avantajını doğru yönetebilmenizi sağlar.
 • Düşük maliyetler ile markanızın kökleşmesine, marka değerinin artmasına ve yeni pazarlara yayılmasına imkan sağlar.
 • Hedef kitlenin markaya yönelik eleştirilerinin analiz edilmesi ve bu doğrultuda güncellemeler gerçekleştirilmesi markanızı daha iyi bir seviyeye taşımanızı sağlar.
 • Sosyal medya yönetimi hedef kitlenin markanıza olan sadakatini ve bağlılığını artırmanızı sağlar.

Hedef Kitlenizi Doğru Analiz Edin

Hedef kitlenizin kimler olduğunu ve kullandığınız sosyal medya platformunun hedef kitlesinin kimler olduğunu belirlemek ilk ve en önemli adımdır. Buna göre hedef kitleniz ile örtüşen bir hedef kitlesine sahip olan sosyal medya platformunu tercih etmeniz sosyal medya yönetiminde avantajınıza olacaktır. Biz Organiclick olarak size detaylı ve kapsamlı bir hedef kitle analizi sunarak sosyal medya için ayırdığınız bütçenizi doğru ve verimli bir şekilde kullanmanıza yardımcı oluyoruz. Bu amaçla;

 • İlk olarak markanızı detaylı bir şekilde inceleyerek pazarlama tarzınızı tanımlıyor;
 • Daha sonra hedef kitlenizin halihazırdaki sosyal medya alışkanlıklarını inceliyoruz.
 • Bulunmak istediğiniz sosyal medya platformları üzerinde araştırmalar yaparak hedef kitle ile platformu en etkili şekilde nasıl birleştirebileceğimize yönelik sosyal medya yönetimi çalışmalarını tamamlıyoruz.

Sonuç olarak oldukça kapsamlı bir şekilde dijital verileri analiz ediyoruz. Bu analiz sonucunda sizi Facebook, Instagram, Youtube, Twitter, Pinterest gibi pekçok farklı sosyal medya platformunda gözler önünde bulundurmaya imkan verecek tüm ayrıntıları titizlikle planlıyoruz.

Marka Sadakati Yaratmaya Önem Verin

Sosyal medya yönetiminde en önemli unsurlardan biri hedef kitlenizden gelen olumlu ve olumsuz her geri dönüşü ayrıntılı bir şekilde analiz ederek bu geri dönüşlere yönelik politikalar belirlemektir. Hedef kitleniz ile doğru diyalog kurabilmeniz markanıza bağlılığı artırır. Bu ise marka sadakatini sağlar. Bu noktada;

 • Sosyal medya yönetimi sayesinde hedef kitlenin ilgi alanlarına yönelik düzenlemeler üzerinde çalışmalar yapıyoruz.
 • Hedef kitlenin geri dönüşlerine cevap verebilecek nitelikte içerikler oluşturuyoruz.
 • Hedef kitlenin ilgisini çekecek ve sürekli canlı tutacak farklı kampanya içerikleri sunuyoruz.

Doğru Reklam Yönetimi Yapın

Doğru reklamlama sayesinde az maliyet ile çok geniş kitlelere kısa sürede ulaşmak mümkündür. Etkileyici ve özgün fotoğraf ve videolar ile markanızın ilgi çekmesini sağlayabilirsiniz. Ancak reklam yaparken sürekli reklam paylaşımından da kaçınmak gerekir; çünkü takipçiler bu durumdan sıkılarak takibi bırakabilir. Organiclick olarak sosyal medya yönetiminde reklamın öneminin farkında bir anlayış ile;

 • Hedef kitlenin dikkatini sürekli tetikte tutacak ilgi alanına yönelik içerik ve reklamların istatistiksel çalışmalarını yapıyoruz.
 • Hedef kitleyi sıkmayacak kısa ama özgün ve etkileyici reklamları belirleyerek hedef kitleye markanın mesajını en doğru şekilde vermeniz en büyük hedefimiz. Çünkü sayede marka değerinizi artıracak sosyal medya yönetimi yapmanıza imkan tanıyoruz.

İçerikleri Doğru Zamanda Paylaşın

Doğru reklam ve özgün içerik kadar bu içeriklerin ve reklamların hangi zamanda paylaşıldığı da sosyal medya yönetimi açısından önem arz eder. Hedef kitlenizin en etkin olduğu zaman dilimini belirleyerek o zaman diliminde paylaşım yapmak kitleye ulaşımı kolaylaştıracaktır. Biz Organiclick olarak bu amaçla;

 • Hedef kitlenizin en etkin olduğu zaman dilimlerinizin analiz ediyoruz.
 • Doğru zamanda doğru reklam ve etkileyici içerikler ile hedef kitlenizin ilgisini nasıl daha fazla çekebileceğinize dair incelemeler yapıyoruz.
 • Hedef kitlenizin en etkin olduğu zaman dilimlerini istatiksel olarak takip etmek önemli. Bu etkin zaman dilimlerine uygun stratejiler ise olmazsa olmaz. Hedef kitlenizin markayı sürekli hatırlamasını sağlayıcı sosyal medya yönetimine önem veriyoruz.

Değişen ve hızla dijital bir platforma dönüşen dünyada markanızı en üst seviyeye taşıyabilmek adına sosyal medya yönetimini ustalıkla yaparak sosyal mecraları en verimli şekilde kullanabilmek için Organiclick ile iletişime geçebilirsiniz.

Çözümler

SEO

Arama Motoru Optimizasyonu

App Store Optimizasyonu

YouTube SEO

Reklam

Google Reklam Yönetimi

Programatik Reklam Yönetimi

YouTube Reklam Yönetimi

Sosyal Medya

Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Sosyal Medya Hesap Yönetimi

Influencer Marketing

Deneyim

Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

Arayüz Tasarımı

Marka Tasarımı

Müşterilerimize Neler Sağladık?

+1.4 Milyar

Ziyaretçi

+1.2 Milyon

E-ticaret Dönüşümü

+750.000

Telefon Araması

300'den fazla marka Organiclick'e güvendi.

2010 yılından bu yana sürekli artmaya devam eden bu dönüşümler en büyük motivasyonumuz. Yeni markalar, yeni fikirler ve yeni başarılar için biz hazırız.

Tanışalım!

Markanızın dijital görünürlüğünü artırmaya son bir adım kaldı. Aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.