Google Reklam

Google reklam yönetimi hizmetinden yararlanarak potansiyel müşterilerinizin size kolayca ulaşmasını sağlayın.

Neden Google Reklamları?

Google reklamları aracılığıyla markanızla doğrudan ilgilenen potansiyel müşterilere en hızlı yolla ulaşabilirsiniz. İstediğiniz bütçe aralıklarını tercih edebilir, kendi bütçenize göre sektörden bir pay alabilirsiniz.

Neden Organiclick?

Organiclick, Google reklamları konusunda 2010 yılından beri hizmet veren, tecrübe ve deneyimleri ile müşterilerine ekspres bir yol gösteren dijital performans ajansıdır.

Reklamlar Nerede Gösteriliyor?

Google Arama Reklamları

Google Alışveriş Reklamları

Hedef Kitle Reklamları

Yeniden Pazarlama Reklamları

Google Reklamları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Google Ads ya da eskide kalmış ismiyle Google Adwords; Google’ın arama sonuçları sayfasında, Youtube’da ya da Google ile iş ortaklığı bulunan sitelerde reklamlarınızın görünmesine olanak veren bir pazarlama sistemidir. İnternet reklamcılığında en büyük pay günümüzde Google reklamlarına aittir. 2000 yılında ilk defa hizmete sunulan aracın anlık kullanıcı sayısı 1 milyondan fazladır.
Google reklam fiyatlarının belirlenmesinde kullanılan bazı kriterler vardır. Reklam fiyatlarının belirlenmesinde payı olan faktörler arasında, reklamın konumu, reklam veren firmanın faaliyet gösterdiği sektördeki rekabet, anahtar kelime üzerindeki rekabet başı çekmektedir. Ortalama olarak fiyatlar, tıklama başına veya gösterim başına 0,10 kuruş ile 10 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir.
Reklam yönetimi, Google Ads aracılığı ile vereceğiniz reklamın pazarlanma işleminin, Organiclick gibi profesyonel bir firma tarafından yönetilmesi anlamına gelir. Organiclick olarak, reklam yönetim ücreti olarak, reklam için ayırdığınız mevcut bütçenin %10’u ile %20’si arasında bir ücret talep etmekteyiz. Reklama ayırdığınız bütçe yükseldikçe, reklam yönetim ücreti, mümkün en düşük yüzdeye kadar iner.
Reklam bütçeniz kesinlikle boşa harcanmaz zira bize ödediğiniz ücret karşılığında, Google reklamınızın, reklamı yapılan ürün veya hizmetle ile ilgilenme ihtimali en yüksek kitlelere gösterilmesi sağlanır. Hedef kitleniz dışındaki kişilere reklamın gösterilme oranı ciddi şekilde düşüktür.
Eğer sektördeki bir rakibiniz ya da yükselişinizin önüne geçmek isteyen bir kişi, tıklama başına ödediğiniz maliyetin yükselmesi için reklamlarınıza ardı ardına bilerek tıklarsa, bu yine tek bir tıklama olarak sayılır. Çünkü Google, bu tıklamaların tek bir IP’den gediğini tespit edecektir. Eğer bu tıklamalar, bu işi otomatik olarak yerine getiren bir program aracılığıyla ya da buna benzer herhangi bir illegal yolla yapılmışsa, ücret ödemezsiniz.
Sektördeki rakipleriniz de Google Ads kullanıp aynı anahtar kelimelere yönelik reklam verebileceğinden ödediğiniz para mutlaka önemlidir. Ücretli sonuçlardaki sıralamanızı etkiler. Maksimum tıklama başına maliyet için belirlenmiş bir üst sınır olmadığı için ödeyebileceğiniz ücret de değişkenlik gösterebilir. Fakat tek etmen ödediğiniz para değildir. Hedef kitlenin ve anahtar kelimelerin iyi seçildiği iyi bir kampanya hazırlamak da çok önemlidir. Bunu da organiclick olarak biz yerine getiririz.
Yapmanızdan ziyade, bilmeniz gereken şeyler olduğunu söyleyebiliriz. Ödediğiniz ücretin karşılığını almak için, hedef kitlenizin kimlerden oluştuğunu iyi bilmeli, reklam verme amacınızın ne olduğundan emin olmalı, hangi reklam modelinin size uygun olduğunu bilmeli, ve anahtar kelimelerinizi tespit etmelisiniz. Organiclick olarak verdiğimiz danışmanlık hizmeti ile, size bunları daha iyi yapmanızı sağlayacak danışmanlık hizmetini sunmaktayız.
Google Ads, reklamlarınızı sizin hedef kitlenize uygun kişilere göstermeniz için size çeşitli imkanlar sunmaktadır. Örneğin, işletmekte olduğunuz bir tekstil firması var, kadife pantolon satışlarınızın artmasını istiyorsunuz ve Ankara’da konuşlanmış durumdasınız. Anahtar kelime olarak ‘’kadife pantolon’’ seçip, hedef konum olarak da Ankara ve yakınındaki şehirleri seçebilirsiniz. Böylece Ankara ve çevresindeki kullanıcılar, Google’da ‘’kadife pantolon’’ araması yaptıklarında reklamınızı görebilir.
Google Ads bünyesinde, ihtiyacınıza göre kullanılabilecek beş farklı reklam modeli mevcuttur. Bunlar; arama ağı reklamları, görüntülü reklam ağı, alışveriş reklamları, video reklamlar ve evrensel uygulama reklamları şeklinde sıralanabilir.
Remarketing, en basit şekilde tanımlayacak olursak, sitenizi bir kez ziyaret eden kişilerin etiketlenmesi yoluyla, sitenizi terk ettikten sonra ziyaret ettikleri sitede reklamınızı tekrar görmelerinin sağlanmasıdır. Bu sayede, sitenizi ziyaret ettikten sonra ayrılan kişilerin yeniden sitenize dönmesi sağlanır.
Evet, reklamları herhangi bir Google Ads danışmanlık ajansına başvurmadan kendiniz de verebilirsiniz. Kampanya modelini, hedef kitlenizi ve hedef konumu kendiniz belirleyebilirsiniz. Yeni kampanya oluşturmak için https://ads.google.com/aw/campaigns/new adresini ziyaret edebilirsiniz.
Organiclick, bu alanda çok uzun yıllardır hizmet veren bir danışmanlık firmasıdır ve bünyesinde bu alandaki tecrübeli danışmanları barındırır. Faaliyet gösterdiğiniz sektöre bağlı olarak ihtiyaçlarınızı, hedef kitlenizi, anahtar kelimelerinizi bu tecrübeye dayanarak size en çok geliri ve ziyaretçiyi kazandıracak şekilde belirler.
Google Partner, birden fazla müşterinin Google Ads hesabını yöneten ya da bunu hedefleyen Google Ads profesyonellerine yönelik dizayn edilmiş bir programdır. Google Partner olmaya hak kazanmış ajanslar, Google’ın sertifikasyon için yaptığı sınavı geçmişlerdir ve bu yüzden güvenilirdirler. Google’ın en güncel araçlarını kullanarak hizmet verirler.
Organiclick, reklam kampanyanızın en iyi sonucu vermesi için birçok farklı araçtan yararlanarak kampanyanızı hazırlar. Kullanılan araçlardan bazıları; Google Anahtar kelime planlayıcı, Google Alerts, Google Analytics olarak sıralanabilir.
Evet. Organiclick, raporlama faaliyetlerine ve sizin süreçten haberdar olmanıza çok önem verir. Yapılan çalışmalar sonucunda sitenizin aldığı tık sayısındaki artış, dönüşüm oranı vb. bilgiler aylık raporlar halinde size sunulur. Harcanan parayı da tabii ki bu raporlarda görebilirsiniz.

Referanslar

Dijital performansınızı artırmaya son bir adım kaldı! Lütfen bize hedeflerinizi iletin. Organiclick danışmanları sizin için detaylı bir analiz gerçekleştirecektir.

İletişime Geç

Organiclick nerede?

İrtibat.

Ulaşım

Haftaiçi: 10:00-19:00

Cumartesi: 12:00-18:00

Bakırköy, Istanbul

Demiryolu Cad, Ok İş Merkezi Kat 2

(+90) 533 123 3000