Youtube Reklam

Youtube reklamları ile markanızın tanıtım videolarını en ilgili hedef kitleye ulaştırıyoruz!

Youtube Reklamları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Youtube Reklam, dünyanın en büyük video paylaşım sitesi olan Youtube’da markanızın, ürününüzün ya da sitenizin videolarla veya sitenin farklı noktalarında çıkan reklamlar ile tanıtılması demektir.
Youtube reklamlarının farklı fiyatlandırmaları vardır. Bazı reklam türlerinde tıklama başına maliyet hesabı yapılırken vereceğiniz bazı reklamlarda ise bin gösterim başına maliyet hesabı uygulanmaktadır.
Hizmet bedeli olarak reklama ayırdığınız bütçenin %10 ile %20si arasında ücret alınır. Reklama ayırdığınız bütçe yükseldikçe alacağımız yüzde azalır.
Evet. Youtube reklamlarını belirlerken hedef kitle belirleme ayarlarını kullanarak reklamın sadece belli yaş aralığındaki kullanıcılara gösterilmesini sağlayabilirsiniz.
Evet. Aynı şekilde cinsiyet seçimi yapmak da mümkündür. Sadece erkeklere hitap eden bir ürününün reklamı kadınlara gösterilmez ve bu şekilde bütçeniz boşa gitmez.
Evet. Yine hedef kitle belirlerken lokasyon seçimi de yapabilirsiniz ve böylece reklamınız sadece belirli lokasyonlardan siteye giriş yapan kullanıcılara gösterilir.
Evet. Youtube, çok uzun yıllardır Google’a ait bir video paylaşım sitesidir ve Youtube reklamlarını Google üzerinden verebilirsiniz.
Kullanıcı tarafından atlanamayan türden reklamlar gösterim başına maliyet usulüne göre hesaplanırken, atlanabilir video reklamlarında kullanıcının videoları belli bir süre izlemesi gerekir. Bu tür reklamlarda kullanıcı reklamı belirlenen süre limiti içinde atlarsa ücret ödemezsiniz.
Youtube çok büyük bir video paylaşım sitesidir ve bu yüzden tüm sektörler Youtube reklamlarından fayda görebilir. Fakat video reklamcılığının en çok hitap ettiği sektörler, müzik, sinema ve hizmet sektörüne dahil çeşitli iş alanlarıdır. Youtube reklamların en kullanışlı olduğu alan marka bilinirliğini artırmaktır.
Evet. Organiclick olarak raporlamaya çok önem verir. Günlük sunulan raporlar sayesinde bütçenizin ne kadar harcandığını ve reklamlarınıza ne kadar tıklandığını öğrenebilirsiniz.
Youtube reklam türlerini genel anlamda üç başlığa ayırabiliriz. Bunlardan ilki görüntülü reklamlardır ve bu gruba standart banner reklamları ve video içi reklamlar dahildir. İkinci grup olarak video reklamlara; yayın içi reklamlar, discovery reklamlar ve bumper reklamlar dahildir. Üçüncü reklam türü ise ana sayfa masthead rezerv reklamdır.
Youtube’a reklam vermeden önce reklam türleri hakkında araştırma yapmalı, hangi reklam türünün sizin markanıza uygun olduğuna karar vermeli, bütçeniz belirlemelisiniz.
Organiclick hem danışmanlık hem de yönetim hizmeti vermektedir. Eğer Youtube reklamlarınızın yönetiminin tamamen Organiclick’te olmasını isterseniz video ve görsel oluşturulabilir.

Referanslar

Dijital performansınızı artırmaya son bir adım kaldı! Lütfen bize hedeflerinizi iletin. Organiclick danışmanları sizin için detaylı bir analiz gerçekleştirecektir.

İletişime Geç

Organiclick nerede?

İrtibat.

Ulaşım

Haftaiçi: 10:00-19:00

Cumartesi: 12:00-18:00

Bakırköy, Istanbul

Demiryolu Cad, Ok İş Merkezi Kat 2

(+90) 533 123 3000