Veri Analizi

Sosyal medya reklamları ile müşteri kitlenize ürün ve hizmetlerinizi tanıtın.

Veri Analizi Neye Yarar?

SEO, web sitelerinin arama motorlarına uygun bir şekilde optimize edilmesi anlamına gelen search engine optimization yani arama motoru optimizasyonu işleminin kısaltmasıdır. Google, Türkiye pazarındaki öncü arama motorudur. Web sitelerinin Google organik arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını sağlayan işlemlere SEO denir.

Neden Organiclick?

Arama motorlarının web sitelerini daha iyi anlaması ve organik arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak için yapılan SEO çalışmaları, site içinde ve site dışında yapılması gerekilen iyileştirmeler ile gerçekleştirilir. SEO hakkında teknik bilgiler edinmek için Organiclick blog sayfasındaki makaleleri inceleyebilirsiniz.


Veri Analizi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Veri analizi, yapılan herhangi bir işin daha iyi sonuç vermesi için yapılan veri inceleme, verileri temizleme ve ihtiyaç halinde bu verileri dönüştürüp modelleme işlemine verilen isimdir.
Veri analizi uzun bir süreçtir ve belirli adımların yerine getirilmesi ile yapılır. İlk olarak problem tespit edilir, daha sonra veri ölçümü için altyapı hazırlanır, sonra veriler toplanır, daha sonra veriler analiz edilir ve son olarak uygulamalar ve testler yapılarak süreç tamamlanır.
Organiclick olarak veri analizi sürecinin kolaylaşması ve daha doğru sonuçların ortaya çıkması için belli araçlardan yararlanırız. Bunlar arasında, sitenizdeki ziyaretçi hareketlerini inceleyerek size raporlar sunan Crazy Egg, sitenizin veri tabanından belirli ölçütleri çekerek size tablolar sunan Geckoboard, yine müşterilerin ve ziyaretçilerin sitedeki hareketlerini inceleyen Kissmetrics sayılabilir.
Veri analizi yapılmadan önce gerçekleştirilmesi gereken en önemli işlem veri entegrasyonudur. Veri entegrasyonu doğru şekilde yapıldığında veri akışı da düzenli bir şekilde yerine gelir ve analiz daha kolay ve doğru şekilde gerçekleşir. Veri entegrasyonu, analizden önce ham verilerin elde edilmesidir. Daha sonra bu veriler üzerinde bazı testler yapılır, neler yapılabileceği düşünülür, teoriler geliştirilir. Veri analizi öncesinde bu aşamalar çok önemlidir.

Referanslar

Dijital performansınızı artırmaya son bir adım kaldı! Lütfen bize hedeflerinizi iletin. Organiclick danışmanları sizin için detaylı bir analiz gerçekleştirecektir.

İletişime Geç

Organiclick nerede?

İrtibat.

Ulaşım

Haftaiçi: 10:00-19:00

Cumartesi: 12:00-18:00

Bakırköy, Istanbul

Demiryolu Cad, Ok İş Merkezi Kat 2

(+90) 533 123 3000