Sosyal Medya Reklamları

Sosyal medya reklamları ile müşteri kitlenize ürün ve hizmetlerinizi tanıtın.

Neden Sosyal Medya?

Dünyanın en geniş hedefleme ağına sahip olan sosyal medya mecraları sayesinde, ürün veya hizmetleriniz ile doğrudan ilgilenebilecek kitleye kolayca ulaşabilirsiniz.

Neden Organiclick?

Organiclick, bünyesinde sosyal medya reklam yönetimi konusunda +10 yıllık deneyimli uzmanlar barındırır. Sabit kalıplar halinde reklam sunmak yerine her sektör için stratejik ve özgün çözümler üretir.


Sosyal Medya Reklam Ağları

Sosyal medya reklamlarında bütçe nasıl belirlenir?


Sosyal medyada reklam bütçesi sektörünüzün ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir. Reklamlarınız müşteri kitlenize her gösterildiğinde yada tıklandığında sosyal medya reklam bütçenizden ödeme yaparsınız.


Geniş hedefleme ağı sayesinde markanıza ilgi duyabilecek milyonlarca insana ulaşın. Instagram, genç kullanıcı kitlesi açısından zengin bir sosyal ağdır.


Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağı Facebook ile potansiyel müşterilerinize kolayca ulaşın. En düşük maliyetler ile marka bilinirlğinizi artırın.


Marka bilinirliğini artırmak amacıyla yapılan TT sponsorluğu ve akış reklamları ile müşteri kitlenize markanızı hatırlatabilirsiniz.


Klip, ürün veya kanal tanıtımları amacıyla sıklıkla kullanılan Youtube reklamları, videolu reklamlar sayesinde oldukça etkileşimli bir reklam kanalıdır.


Dünyanın en büyük kariyer platformu olan Linkedin, sıklıkla kurumsal reklamların yayınlandığı büyük bir sosyal medya ağıdır.


Tumblr, genç kitleye sahip ve etkileşimi yüksek bir sosyal ağdır. Daha çok müzik, film ve tekstil gibi sektörler tarafından tercih edilir.

Sosyal Medya Reklamları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Günümüzde internette oldukça geniş yer kaplayan sosyal medya platformlarında yapılan tüm tanıtım ve reklam faaliyetlerine sosyal medya reklamcılığı denmektedir.
Sosyal medya platformları arasından reklam amaçlı en çok kullanılanlar Facebook, Twitter ve Instagram olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sosyal medya sitelerinde verdiğiniz reklamların maliyeti için öncelikle bütçe belirleme yöntemi kullanılır. Satın aldığınız bütçe x reklamlarınızın gösterilmesini istediğiniz gün sayısı + hizmet bedeli şeklinde ödeme yaparsınız. Reklam verilen sektördeki rekabet de fiyatı etkilemektedir.
Sosyal medya reklamlarının belirlenen bir bütçeye göre yapıldığını bir önceki sorunun cevabında söylemiştik. Organiclick, sosyal medya reklamlarınızın yönetim bedeli olarak, reklam için ayırdığınız bütçenin %10’u ile %20’si arasında bir ücret talep eder. Ayırdığınız bütçe arttıkça, alınan yüzde de mümkün olan en alt seviyeye kadar iner.
Bütçeniz kesinlikle boşa harcanmaz. Organiclick reklam yönetiminizi yaparken, reklamlarınızı hedef kitlenize gösterir. Yani, markanızın sunduğu hizmet veya ürünle en çok ilgilenebilecek potansiyeli taşıyan kişiler reklamınızı görür. İlgilenemeyecek kişilere reklamınız gösterilerek bütçe boşa harcanmaz.
Bu sorunun cevabı faaliyet gösterilen sektöre göre değişim göstermektedir. Eğer tekstil sektöründe faaliyet gösteren bir firmanız varsa, Facebook en iyi tercih olacaktır. Giyim alışverişini en sık yapan grup olan gençler, reklamınızı görüp ürünlerinizi almak isteyebilir. Aynı şekil de Instagram da bu sektörler için uygun bir reklam alanıdır. Twitter da yine genç nesile ulaşmak için kullanılabilecek bir sosyal medya platformudur. Daha profesyonel bir firmaysanız ve daha dar bir gruba hitap ediyorsanız, Linkedln uygun olacaktır.
Organiclick, sosyal medya reklamı alanında danışmanlık hizmetinin yanında reklam yönetimi hizmeti de varmektedir. Eğer kampanyanın tüm detaylarını bize bırakmak isterseniz görsel oluşturulabilir.
Belli parametreler seçilerek, reklamlarınızın gösterileceği kitleyi mümkün olduğunca daraltabilirsiniz. Örneğin Facebook tarafından hazırlanan reklam kampanyalarında, konum, yaş ve cinsiyet seçebilir böylece reklamlarınızı istediğiniz özelliklere sahip kişilerin görmesini sağlayabilirsiniz.
Reklam kampanyasını düzenlediğiniz sosyal medya platformlarında, reklamın gösterileceği hedef konumu seçebilir ve böylece reklamınızın sizin tercih ettiğiniz bölgede gösterilmesini sağlayabilirsiniz.
Evet, kendi başınıza da sosyal medya platformlarında reklam oluşturabilirsiniz. Facebook’ta reklam oluşturmak için, sağ tarafta yer alan oka tıklayıp daha sonra ‘’reklam oluştur’’ seçeneğini seçmeniz ve daha sonra reklam türlerinin bulunduğu sayfadan seçim yapıp devam etmeniz gerekir. Twitter’da reklam vermek içinse, ads.twitter.com adresine gidip, uygun reklam modelini seçerek reklam verebilirsiniz. Instagram’da reklam yapmak içinse Facebook hesabına ihtiyacınız vardır. Facebook Business Manager hesabınıza Instagram sayfanızı entegre etmenizden sonra, reklam verebilirsiniz.
Organiclick sosyal medya reklamı alanında da tecrübeli elemanlara sahiptir ve profesyonel bir yaklaşımla işini yapar. Reklam kampanyanızı Organiclick aracılığı ile yaptığınızda, bütçe daha efektif, hedef kitle daha iyi belirlenir ve daha profesyonel reklamlar gösterilir.
Organiclick, verdiği hizmetlerde raporlama işlemine önem vermektedir. Sunulan haftalık raporlar sayesinde, reklamlarınızın performansı hakkında verilere ulaşabilir, harcamalarınızı takip edebilirsiniz.
Evet, sosyal medya reklamlarının birden fazla çeşidi vardır. Bunlardan biri de konum reklamlarıdır. Özellikle belli yerellerde faaliyet gösteren firmalar, internet üzerinden satışları artırmaktan çok, mağazalarına fiziksel anlamda müşteri çekmek istemektedir. Konum reklamları bunu mümkün hale getirir. Sosyal medyada reklamınızın gözükmesi, doğal olarak daha fazla insanın markanızı ya da firmanızı görmesi ve aşinalık kazanması anlamına gelir. Markanız daha bilinir olur. Reklamlarınız insanların hoşuna giderse sayfanızı takip de edebilirler. Bu da takipçi artışı anlamına gelecektir.
Hayır, sayfa yönetimi hizmeti vermiyoruz. Organiclickin asıl hizmet alanı danışmanlık ve reklam yönetimidir. Reklamlarınızdan daha iyi sonuçlar almanız size yol gösterebilir ya da isteğiniz halinde değişiklikler yapar. Fakat sayfa yönetimi yapmaz.

Dijital performansınızı artırmaya son bir adım kaldı! Lütfen bize hedeflerinizi iletin. Organiclick danışmanları sizin için detaylı bir analiz gerçekleştirecektir.

İletişime Geç

Organiclick nerede?

Referanslar

İrtibat.

Ulaşım

Haftaiçi: 10:00-19:00

Cumartesi: 12:00-18:00

Bakırköy, Istanbul

Demiryolu Cad, Ok İş Merkezi Kat 2

(+90) 533 123 3000