Online İtibar

Yönetimi

Online itibar yönetimi desteği alarak markanızın veya şahsınızın sanal ortamdaki itibarını güven altına alabilirsiniz.

İtibar Yönetimi Nedir?

Online itibar, kurumsal bir firmanın ya da kişiye ait bir şirketin, online ortamdaki aktivitelerinin kitleler tarafından algılanması ve diğer kurum ya da kuruluşların firmaya ya da markaya dair görüşleridir. Online itibar yönetimi de, bu algıların yönetebilmek ve olumlu hale getirebilmek için yapılan çalışmalardır.

Neden Organiclick?

Organiclick itibar yönetimi çalışmalarında yapılan bütün teknik donanımlara sahip 360° dijital performans ajansıdır. Markaların veya şahısların ihtiyaçlarına yönelik hızlı çözümler üreterek sanal dünyadaki profilinizi güvende tutar.


Online İtibar Yönetimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İtibar yönetimi yapmanın tek bir yolu yoktur. Birkaç çalışma bir araya getirilerek itibar yönetimi yapılır. SEO ve SEM çalışmaları, içeriklerin optimize edilmesi, ziyaretçiler ve hedef kitleyle doğru bir dil kullanılarak iletişim kurulması, PR çalışmaları gibi bir dizi yöntem ile itibar yükseltme çalışmaları yapılır.
İtibar yönetimine en çok ihtiyaç duyanlar, kitleler tarafından algılandıkları biçimi geliştirmek ve daha iyi noktaya gelmek isteyen kurumsal firmalar ve büyük markalardır.
Hayır. İnternetten içerik sildirmek hukuki bir meseledir ve yasaların, mahkemelerin görüşlerine göre gerçekleştirilebilecek bir eylemdir. Biz Organiclick olarak, hakkınızdaki olumsuz içeriklerin daha az görünür olmasını sağlayabiliiriz ve firmanız hakkında olumlu içerikler üreterek göze çarpanın olumlu içerikler olmasını sağlarız.
Evet, organiclick bu hizmeti vermektedir. Hakkınızda arama motorlarına düşen bütün içeriklerin takibini yapabiliriz. Bu haberlerin raporları 7/24 sunulabilir.
Yapacağımız çalışmalar ile bunun önüne geçebiliriz. Hakkınızda olumlu ve yeni içerikler üretip, arama motorlarında bunların üst sıralarda çıkmasını sağlarız ve böylece istenmeyen sonuçların görünürlüğü düşer.
Evet. Söylediğimiz gibi online itibar yönetimi genelde büyük firmaların ve kurumsal şirketlerin ihtiyacı olan bir çalışmadır. Türkiye’deki haber siteleri de online itibar yönetimi çalışmalarına ihtiyaç duyar. Organiclick olarak Türkiye’deki haber ajanslarının neredeyse hepsi ile çalışmaktayız.
Bir kurumun, firmanın ya da markanın, hedef kitle olarak seçtiği kişiler tarafından nasıl algılandığını tespit etme ve daha sonra da kafalarda oluşan bu algıyı olumlu yönde değiştirme çabasıdır. İtibar yönetimi için çok önemlidir.
İtibar yönetimi gizli kalması gereken bir çalışmadır. Organiclick olarak gizlilik beklentinizi karşılayacağımıza emin olabilirsiniz. İtibar yönetimi konusunda anlaştığımız müşterilerimiz ile gizlilik sözleşmesi imzalar ve çalışmalara bundan sonra başlarız. Bu gizlilik sözleşmeleri asla referans olarak da kullanılmaz.
Organiclick bunu sizin adınıza yapar. Online itibar yönetimi departmanımız, webde markanız ya da sizin şahsınız hakkındaki tüm içerikleri tespit eder ve daha sonra bunların analizini yapar. Zarar verme ihtimali yüksek olan içerikler hakkında yapılacak eylemleri belirler ve işe koyulur.
Hayır. Online İtibar Yönetimi belli bir kurumsallık ve ciddiyet gerektiren bir çalışmadır. Bu yüzden Online itibar yönetimi hizmeti için başvuran kişiler ya da firmalar önce gözden geçirilir daha sonra bu hizmet verilmeye başlanır.

Referanslar

Dijital performansınızı artırmaya son bir adım kaldı! Lütfen bize hedeflerinizi iletin. Organiclick danışmanları sizin için detaylı bir analiz gerçekleştirecektir.

İletişime Geç

Organiclick nerede?

İrtibat.

Ulaşım

Haftaiçi: 10:00-19:00

Cumartesi: 12:00-18:00

Bakırköy, Istanbul

Demiryolu Cad, Ok İş Merkezi Kat 2

(+90) 533 123 3000