Manuel Spam Danışmanlığı

Geçmişte yapılan doğallık dışı SEO çalışmaları nedeniyle Google botları sitenizi kara listeye almış olabilir. Organiclick ile tanışın. Sitenizi Google dostu haline getirelim.

Manuel Spam Danışmanlığında Neden Organiclick?

Organiclick, çalıştığı markalara tamamen doğal stratejiler üreterek organik arama performansı sağlamaktadır. Bu konuda onlarca firmanın web sitesine danışmanlık sağlayarak önemli deneyimler elde ettik. Almış olduğunuz cezanın yapay bir şekilde yönetilen SEO çalışmaları nedeniyle olduğunu bildirmek isteriz. Unutmayın, Google artık eskisinden daha akıllı hatta artık yapay da olsa bir zekası var! Onu kandırmak yerine onunla konuşmayı deneyebilirsiniz. Bu süreçte Google ile aranızda daha temiz bir sayfa açmanıza yardımcı olabiliriz.


Google Manuel Spam Danışmanlığı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Manuel Spam, Google tarafından belirlenmiş Web Yönetici Yönergeleri şartları ihlal edildiğinde sitelerin çarptırıldığı bir ceza ya da inceleme sürecine verilen isimdir. Sürecin kapsamı değişiklik gösterebilir. Bazen tüm siteye ceza uygulanırken bazen Google’ın sorunlu gördüğü sayfalara yönelik uygulanır. İnceleme süreci boyunca, işleme maruz kalan site arama sonuçlarında eksi performansını göstermeyebilir.
Bunun birçok nedeni olabilir. Yanlış yapılan çalışmalar sonucunda doğal olmayan hareketlerin görülmesi, anahtar kelimelerin çok sık şekilde tekrarlanması, doğal olmayan backlink çalışmaları ile siteye bir anda çok fazla sayıda ve güvenilir olmayan backlinkler yollanması gibi nedenler olabilir.
Cezanın verilmesine neden olan şeyi ortadan kaldırıp sitenin imajını iyileştirmek cezadan çıkmanın en iyi yoludur. Bunun için de spam analizleri yapılmalı, siteye yönlendirme yapan zararlı bağlantılar reddedilmeli, backlink çalışmaları ve diğer tüm çalışmalar doğal bir görünüm almalı ve anahtar kelimeler gereksiz yoğunsa düzeltmeler yapılmalıdır.
Manuel spam danışmanlığı ücreti, yapılan işlere göre değişmektedir. Hizmetin verileceği sitenin sektörü önemli olmakla birlikte, sitenin durumu ve danışmanlık hizmetinin ne kadar süreceği de önemlidir. Sitenin durumu için analizler yapıldıktan sonra fiyat belirlenir. Ücret günlük ya da aylık değildir. Tek seferde alınır.
Google tarafından uygulanan çeşitli cezalar vardır. Bu cezalar birbirinden farklı durumlara karşı uygulanır. En çok verilen cezalar arasında Sandbox göze çarpmaktadır. Sandbox, açıldığı gibi çok sayıda backlink alan, site içeriğinde kopya bulunan, siteyle alakası bulunmayan anahtar kelime seçimi yapan sitelere verilebilir. Bir diğer ceza olan Google Bomb, arama sonuçlarında gerilemekte olduğunuz kelimelerden çok sayıda link alırsanız verilir. Cloaking cezası ise, içerik üretmediği halde aşırı yoğun şekilde SEO çalışması yapan sitelere verilmektedir.
Cezadan çıkış süresi, web sitenizin durumuna bağlı olarak değişim gösterebilmektedir. Fakat en az 5 en fazla 45 gün içinde cezanın kalkacağını söyleyebiliriz.
Bazı istisnalar haricinde kesindir. Google, bazı durumlarda (çok yoğun şekilde spam yapılması veya diğer ihlallerin çok yoğun yapılması) bazı siteleri süresiz olarak dizin dışı bırakabilir. Bu istisnai durumlar haricinde, yaptığımız stratejik hamleler ile %80’e varan oranlarla cezayı kaldırdığımızı söyleyebiliriz. Kalan %20 de Google’ın dizinden tamamen çıkarttığı sitelerdir.
Spamdan çıktıktan sonra yeni hedef, tekrar cezaya düşmeyecek şekilde SEO çalışmaları yapmak ve alan adını doğallaştırmak olacaktır.

Referanslar

Dijital performansınızı artırmaya son bir adım kaldı! Lütfen bize hedeflerinizi iletin. Organiclick danışmanları sizin için detaylı bir analiz gerçekleştirecektir.

İletişime Geç

Organiclick nerede?

İrtibat.

Ulaşım

Haftaiçi: 10:00-19:00

Cumartesi: 12:00-18:00

Bakırköy, Istanbul

Demiryolu Cad, Ok İş Merkezi Kat 2

(+90) 533 123 3000