Instagram Reklam

Instagram reklamları ile ürün veya hizmetlerinizi tam ilgilenebilecek kitlelere tanıtabilirsiniz.

Instagram Reklamları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Instagram reklamları, dünyadaki en popüler sosyal paylaşım sitelerinden biri olan ve temel amacı fotoğraf ve video paylaşımı olan bir platform olan Instagram’da markanızı daha görünür kılmak için yapılan tanıtımlardır.
Instagram, ücretlendirme yöntemi olarak görüntülenme başına maliyeti kullanır fakat bir de reklam için belirlenen bütçe vardır ve bütçeye göre reklam verirsiniz. Reklamın görüntülenmesinden bağımsız olarak bu ücret ödenir. Reklam ücretleri, reklamın kapsayıcılığına göre değişir. Eğer reklamınız her iki cinsiyete de hitap edecekse reklamların ücreti daha yüksek olurken, sadece erkeklere ya da sadece kadınlara yönelik reklamlar daha düşük bütçe ile verilebilir.
Organiclick, reklam bütçenizin %10’u ile 20’si arasında bir oranı reklam yönetim bütçesi olarak talep eder. Eğer reklam bütçeniz yüksek olursa, alınan yüzde olabildiğince aşağı iner.
Instagram günümüzde özellikle gençlerin en aktif kullandığı sosyal mecra konumundadır. Vereceğiniz reklamlar kesinlikle size çok fayda sağlayacaktır. Organiclick’in profesyonel yönetimiyle gerçekleştirilen kampanyalar ise çok daha iyi fayda sağlayacaktır.
Instagram, Facebook tarafından satın alınmıştır ve bu yüzden reklam kampanyaları da birlikte yürütülebilir. Instagram’da yapacağınız bir reklamı Facebook üzerinden verebilirsiniz. Yani iki sosyal ağ entegre çalışmaktadır.
Evet. Lokasyon, cinsiyet, yaş aralığı vb. seçimler yaparak hedef kitlenizi daraltabilir ve istediğiniz özelliklere sahip bir kitleye reklamlarınızın gösterilmesini sağlayabilirsiniz.
Evet. Reklamlarınızı planlarken reklamlarınızın hangi tarihlerde ve hangi saat dilimlerinde gösterileceğini seçebilirsiniz.
Evet. Hedef kitle belirlerken cinsiyet de seçebilirsiniz. Böylece sadece kadınların kullandığı bir ürün satıyorsanız, erkek kullanıcılara da reklamınızın gösterilerek bütçenizin bir kısmının boşa gitmesini engelleyebilirsiniz.
Instagram reklam modelleri arasında; fotoğraf reklamları, video reklamları, dönen reklamlar ve hikaye reklamları sayılabilir.
Evet. Hedef kitle seçimi yaparken yaş aralığı da seçebilirsiniz. Böylecereklamınızla ilgilenmeyecek yaş aralığına reklamınızı göstermeyerek bütçenizden tasarruf etmiş olursunuz.
Evet. Reklam verme seçenekleri arasında lokasyon da bulunmaktadır. Böylece sadece bir il veya ilçe ve çevresine yönelik kampanyalar oluşturulabilir.
Evet. Bir reklam yönetim ajansına başvurmadan da Instagram reklamı verebilirsiniz.Tek yapmanız gereken Facebook hesabınıza giriş yapmak ve ekranın sağ tarafındaki oka tıklandığında karşınıza çıkan ‘’Facebook’a reklam verme’’ butonunu tıklamaktır. Butona tıklamınızın ardından reklam oluştur kısmında karşınıza çıkacak reklam panelinden seçimlerinizi yapıp Instagram reklamınızı Facebook Reklam Merkezi üzerinden oluşturabilirsiniz.
Organiclick profesyonel bir reklam yönetim ve danışmanlık ajansıdır ve bu yüzden hangi reklam türünün size daha uygun olduğunu, hedef kitlenizin daha iyi belirleneceğini daha iyi bilir. Böylece bütçeniz boşa harcanmadan daha doğru şekilde reklam verilir.

Referanslar

Dijital performansınızı artırmaya son bir adım kaldı! Lütfen bize hedeflerinizi iletin. Organiclick danışmanları sizin için detaylı bir analiz gerçekleştirecektir.

İletişime Geç

Organiclick nerede?

İrtibat.

Ulaşım

Haftaiçi: 10:00-19:00

Cumartesi: 12:00-18:00

Bakırköy, Istanbul

Demiryolu Cad, Ok İş Merkezi Kat 2

(+90) 533 123 3000