İçerik

Pazarlaması

Doğru içerik stratejisi, marka ile kullanıcı arasındaki bağı oluşturan bir numaralı etmendir.

Neden İçerik Pazarlama?

Markanızla ilk defa temas eden veya devamlı temas eden kullanıcıları etkilemeniz için doğru içerik stratejisi ile yaklaşmalısınız.

Neden Organiclick?

Organiclick, müşterilerinize markanızın duruşuna göre oluşturulmuş bir içerik stratejisi ile dokunur.


İçerik Pazarlaması Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İçerik pazarlama, bir markanın ya da firmanın belirlenmiş olan hedef kitlesine yönelik, sürekli olarak ve kaliteli şekilde içerik yaratma ve bu içerikler sayesinde hedef kitlenin bir bölümünü müşteriye çevirmeye çalışma sürecidir.
Organiclick olarak yapacağımız yaratıcı içerik oluşturma işleminin fiyatları, sizin isteklerinize göre değişiklik gösterecektir. İstediğiniz içeriklere ne kadar mesai harcanıyorsa, fiyat da o kadar yükselecektir.
Kaliteli içerik, üzerinde iyi düşünülmüş ve emek sarf edilmiş içeriktir. Bu yüzden, kaliteli içerik hazırlanmadan önce içeriğin hazırlandığı site incelenmeli ve sitenin nasıl bir içeriğe ihtiyacı olduğu belirlenmelidir. Daha sonra, özgün, bilgilendirici ve ziyaretçilerin ilgisini çekecek bir içerik hazırlanmalıdır. Başka bir siteden kopyalanmış bölümlere yer verilmemelidir. Anahtar kelimeler belirledikten sonra sadece ihtiyaç duyulan yerlerde kullanılmalı, aşırı anahtar kelime kullanımından kaçınılmalıdır.
İçerik stratejisi, içeriklerin hazırlanacağı sitenin ihtiyaçlarına ve amaca göre belirlenir. Sitenin hedefine göre satış odaklı içerikler ya da hikayeleştirmeye veya akılda kalıcılığa önem veren içerikler ortaya çıkarılır.
Sitenin ihtiyacına ve içeriğin üretileceği konuya göre değişebilmektedir. Kısa ve öz biçimde açıklanabilecek bir konuyu sırf anahtar kelimeleri daha fazla geçirmek için uzatmak da, daha uzun şekilde açıklanabilecek bir konuyu kısaltmak da aynı oranda kötüdür. Kısacası ne kadara ihtiyaç varsa uzunluk o kadar olmalıdır.
Evet. Kaliteli içeriğin arama sonuçlarına doğrudan etkisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kaliteli bir içeriği okumak, ziyaretçinin sitede geçireceği zamanı doğal olarak artıracaktır. Bu da arama sonuçlarındaki sıralamayı etkileyecektir.

Referanslar

Dijital performansınızı artırmaya son bir adım kaldı! Lütfen bize hedeflerinizi iletin. Organiclick danışmanları sizin için detaylı bir analiz gerçekleştirecektir.

İletişime Geç

Organiclick nerede?

İrtibat.

Ulaşım

Haftaiçi: 10:00-19:00

Cumartesi: 12:00-18:00

Bakırköy, Istanbul

Demiryolu Cad, Ok İş Merkezi Kat 2

(+90) 533 123 3000