Facebook Reklam

Facebook reklamları ile müşteri kitlenize ürün veya hizmetlerinizi tanıtın.

Neden Facebook?

2018 yılının 4.çeyreği ile açıklanan sonuçlara göre 2 milyar 320 milyon kullanıcı sayısıyla Facebook, Dünya’nın en büyük sosyal medya ağına sahiptir.

Neden Organiclick?

Organiclick, sosyal medya reklamları ile yılların vermiş olduğu sektörel deneyim sayesinde çok daha hızlı ve efektif kazanç elde etmenizi sağlayabilir.


Facebook Reklamları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Facebook, dünyadaki en büyük sosyal medya sitelerinin başında gelmektedir. Facebook reklam da, çeşitli markalara veya işletmelere, bu sosyal medya devinde markalarının tanıtımını çeşitli reklam modelleri ile yapma imkanı veren bir Facebook hizmetidir.
Facebook reklam fiyatlarını etkileyen birçok farklı faktör vardır. Reklamların gösterilmesini istediğiniz lokasyon, reklamın nerede gösterileceği, ne zaman yayınlanacağı, hedef kitle profili, reklam modeli gibi durumlar reklam fiyatlarını etkiler.
Organiclick, reklam yönetim ücreti olarak, reklama ayırdığınız bütçenin %10u ile %20si arasında bir ücret talep etmektedir. Reklama ayırdığınız bütçe yükseldikçe, reklam yönetimi için talep edilen bütçe mümkün olan en az yüzdeye iner.
Organiclick, bu alanda profesyonel olarak hizmet vermektedir. Yönetmini Organiclik’e bıraktığınız Facebook reklamlarında en doğru hedef kitle tespit edilecek ve size en çok trafik ve müşteriyi kazandıracak reklamlar ortaya çıkartılacaktır.
Instagram, geçtiğimiz yıllarda Facebook tarafından satın alınmıştır. Instagram reklamları Facebook arayüzü üzerinden kolayca verilebilmektedir. Bunun ötesinde, Facebook için hazırladığınız reklam postu Instagram’da gözükebiliyor fakat bunun için Instagram hesabınızın en az bir sayfaya bağlı olması gerekli.
Evet Facebook reklamlarında hedef kitle belirlemenizi sağlayacak birçok opsiyon bulunmaktadır. Yaş, cinsiyet, bölge vb. seçenekleri kullanarak sizin belirlediğiniz özelliklere uyan bir kitleye reklamların gösterilmesini sağlayabilirsiniz.
Facebook reklamları seçeneklerinde. Reklamlarınızın belli bir saatte ve günde yayınlanmasını seçme imkanınız bulunmaktadır. Bu sayede bütçenizin sadece belli bir saatlere ayrılmasını sağlayabilirsiniz.
Evet, Facebook’taki reklamların sadece belirli bir kesime gösterilmesi mümkündür. Örneğin, makyaj alanında bir firmanız varsa ve reklamlarınızın sadece kadınlara gösterilmesini istiyorsanız reklamlarınızın kadınlara gösterilmesini seçebilirsiniz.
Evet. Facebook reklam seçeneklerinde cinsiyet seçebileceğiniz gibi yaş grubu seçmeniz de mümkündür. Böylece sadece gençlere yönelik ya da orta yaşa yönelik reklamlar hazırlayabilirsiniz.
Evet, reklamınız sadece sizin istediğiniz bölgede gösterilebilir. Böylece belirli bir bölgede faaliyet gösteren firmanıza müşteri çekebilmeniz mümkün hale gelir.
Facebook, ihtiyacınıza göre kullanabilmeniz için farklı reklam türleri sunmaktadır. Bunlar arasında görsel reklamları, video reklamları, slayt gösterisi reklamları ve dönen reklamlar mevcuttur.
Evet. Kendiniz de Facebook’a reklam verebilirsiniz. Facebook’a reklam vermek için yapmanız gereken, ilk olarak Facebook ana sayfasında sağ tarafta bulunan ‘’Facebook’ta reklam verme’’ butonuna tıklamanız gerekir. Daha sonra karşınıza çıkacak ekranda reklam türleri arasında seçim yapıp devam edebilirsiniz.
Organiclick, bu alanda profesyonel uzmanlara sahip bir ajanstır. Hedef kitle belirleme, uygun reklam türünü seçme vb. işlemleri en uygun şekilde yerine getirir. Bu sayede internette daha fazla görünürlük kazanırsınız.

Referanslar

Dijital performansınızı artırmaya son bir adım kaldı! Lütfen bize hedeflerinizi iletin. Organiclick danışmanları sizin için detaylı bir analiz gerçekleştirecektir.

İletişime Geç

Organiclick nerede?

İrtibat.

Ulaşım

Haftaiçi: 10:00-19:00

Cumartesi: 12:00-18:00

Bakırköy, Istanbul

Demiryolu Cad, Ok İş Merkezi Kat 2

(+90) 533 123 3000