Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Mevcut trafiğinizden alacağınız verimi dönüşüm oranı optimizasyonu ile artırın.

Neden Dönüşüm Oranı Optimizasyonu?

Mevcut bir trafik performansınız var ama satışa dönüştürme tarafında bir sorun olduğunu mu düşünüyorsunuz? Günümüzde bir çok projenin en büyük sorunlarından birisi bu. Peki mevcut trafiğinizden maksimum verimi nasıl alabileceğinizi bildiğimizi söylesek?

Peki Öyleyse Neden Organiclick?

Organiclick, elde edilmiş verileri analiz ederek ve kullanıcı gibi düşünerek gerçek bir dönüşüm oranı optimizasyonu sağlar. Projenizin satış performansını artırma konusunda daha önce hiç duymadığınız fikirler geliştirir.


Dönüşüm Oranı Optimizasyonu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Dönüşüm oranı, bir web sitesinin ziyaretçilerinin, sitenin hedef aldığı eylemi yapacak şekilde dönüştürülmesi için yapılan çalışmalara verilen isimdir. Örneğin, bir e-ticaret sitesi için dönüşüm, siteye giren ziyaretçilerin ürünleri satın alması anlamına gelmektedir.
Dönüşüm oranını hesaplamak için, sitenizdeki ziyaretçilerin toplam oturumları ile satın alımlar arasında bir orantı kurmak gerekir. Bunun için de satın alım sayısı toplam oturum sayısına bölünür. Örneğin, ziyaretçileriniz sitenize yaptıkları 4 ziyaretten 1 tanesinde satın alım yaptıysa yani dönüşüm ortaya çıktıysa 2/4=0.5 yani %50 dönüşüm oranınız vardır.
Fiyatlar, dönüşüm oranı çalışmasında nasıl bir hedefiniz olduğuna göre değişir. Eğer siteniz dönüşüm oranı anlamında kötü noktadaysa ve yüksek hedefleriniz varsa fiyat doğal olarak yükselecektir. Hedefler küçüldükçe ya da yapılması gereken çalışma azaldıkça fiyat da azalacaktır.
Dönüşüm Oranı Optimizasyonu SEO’yu doğrudan etkilemez fakat internetteki gücünüzü ve görünürlüğünüzü dolaylı yoldan artırır. Dönüşüm oranı optimizasyonu ile müşterilerinizi ve ihtiyaçlarını daha iyi tanırsınız ve daha iyi bir hizmet sunarsınız. Bu da daha çok tercih edilmenizi ve görünür olmanızı sağlar.
Dönüşüm oranı optimizasyonu bir süreç işidir. Sitenizdeki dönüşüm oranlarının yükselmesi için bir dizi çalışmalar yapılması ve bunların sonuç vermesinin beklenmesi gerekir. Çalışmaların başlamasından hemen sonraki gün ciddi bir yükseliş beklemek gerçekçi olmaz. Fakat, mümkün olan en kısa sürede çalışmaların faydası görülür.
UX kullanıcı deneyimi anlamına gelmektedir. Sitenizdeki ziyaretçilerin müşteriye dönüşebilimesi için ziyaretçiye iyi bir site deneyimi sunmak gerekir. Bu sebeple UX çalışmaları da yapılır ve Dönüşüm oranı optimizasyonu çalışmalarımız UX’i de kapsar.
Oldukça önemlidir. A/B testleri sayesinde ziyaretçilerinizin sitede memnun oldukları ve olmadıkları değişiklikleri tespit edebilir, memnun olunan değişiklikleri kalıcı hale getirirken diğerlerini kaldırabilirsiniz. Bu yüzden A/B testleri Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO) faaliyetlerinin önemli bir parçasıdır.

Referanslar

Dijital performansınızı artırmaya son bir adım kaldı! Lütfen bize hedeflerinizi iletin. Organiclick danışmanları sizin için detaylı bir analiz gerçekleştirecektir.

İletişime Geç

Organiclick nerede?

İrtibat.

Ulaşım

Haftaiçi: 10:00-19:00

Cumartesi: 12:00-18:00

Bakırköy, Istanbul

Demiryolu Cad, Ok İş Merkezi Kat 2

(+90) 533 123 3000